O Lucce

Lucie Vondráčková (* 8. března 1980 v Praze) je česká zpěvačka, herečka a dabérka.

Lucie Vondráčková je dcerou vyhledávané textařky Hany Sorrosové (Láska umí víc, Dlouhá noc, Vítr... a hudebniho skladatele Jiřího Vondráčka (Copacabana, Máš chuť majoránky, Strach...) Vystudovala hereckou Konzervatoř v Praze a na FFUK získala titul PhDr.

Od malička se věnuje divadlu (už v deviti letech si zahrála v Národním divadle po boku Libuše Šafránkové ve hře Satenový střevíček), ale také filmu (např. Hrad z písku, Kvaska, Snowboarďáci, Labyrint, Babovřesky a mnoho dalších, asi 30 filmových rolí) a televizi (např. Vikingové z bronských vršků, za který získala cenu Zlatý dudek, a v dalších desítkách televizních rolí). Moderovala legendarní televizní pořad Marmeláda a vystupovala jako zpěvačka v mnoha televizních zábavných pořadech.

V roce 1996 si jí pořádně všimla i prkna, která znamenají svět. Celých osm sezón hrála v divadle Rokoko Julii. Na divadelních jevištích byla také Desdemonou v Othellovi, Markétou a Annou v Richardovi III, Annou ve Višňovém sadu, Johankou z Arcu ve Skřivánkovi.

Propojení tance, zpěvu a herectví zúročila jako Morgana v muzikálu Excalibur, kde se jí dostalo obdivu kritiky i široké veřejnosti. Na svou osudovou filmovou roli ovšem teprve čeká.

Jako zpěvačka vydala více jak deset alb, která většinou získala ocenění Zlatá nebo i Platinová deska za jejich úspěšný prodej. Téměř dvacet let patří mezi naše komerčně nejúspěšnější interprety. V anketě Český slavík se pravidelně od roku 2007 umísťuje v první trojici nejpopulárnějších interpretek u nás.

V letech 2008 - 2012 je vždy na druhém místě.

Díky znalosti čtyř světových jazyků (angličtina, nemčina, španěliština, francouzština) a hereckému talentu je často obsazována i do zahraničních projektů (Last Holidays, Joan of Arc, Mr .Johnson).

Je rovněž vyhledávanou dabérkou a věnuje se i práci v rozhlase (Polepšovna na konci vesmíru, Hra snů, Bouřka, O Rubáškovi). Za práci v rozhlase získala ocenění Neviditelný herec 2011.

V roce 2011 se provdala za jednoho z nejrespektovanějších hokejistů Tomáše Plekance, se kterým má syna Matyáše. A v roce 2015 se jim narodil druhý syn Adam. V roce 2018 se manželství s Tomášem Plekancem rozpadá.