Hospoda (1996)

11.03.2022

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. Lucka v díle nazvaném Záškoláci.

Do hospody se během dopoledne nahrne hrstka studentů vyhýbajících se písemce od obávaného profesora. Už během prvních chvil dochází ke konfliktům s Duškem, kterému je mladá generace proti srsti. Studenti však svůj úspěšný útěk před testem oslavují dál. Ale pouze do chvíle, kdy do hospody přichází zmíněný profesor, aby zapil prášky na nemoc, kvůli které se nedostavil do školy. Písemku nahradí přímo na místě ústním zkoušením. To dopadá přesně podle jeho očekávání - ani jeden ze studentů neví žádnou odpověď. Profesor poté pouze promluví se štamgasty, kteří celou situaci s humorem sledují, a odejde. Po něm odchází k Duškově radosti i studenti, ale až poté, co pomstí babu Jiráskovou, do které se hostinský strefoval.

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Hudba:

Jaroslav Uhlíř

Hrají:

Josef Dvořák, Petr Nárožný, Jan Kanyza, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Ladislav Potměšil, Eva Čížkovská, Věra Tichánková, Viktor Preiss, Lucie Vondráčková, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Matěj Hádek, Pavel Mang, Jan Kalous